PL | EN

Masz pytanie? 604 390 207

Gabinet w Wołominie Zobacz na mapie

Dermatude

Co to jest Metaterapia?
Metaterapia to akronim od terapii Medical & Esthetical Tissue Activation (Medyczna i Estetyczna Aktywacja Tkanek): nowej metody odmładzania skóry, działania spowalniającego proces starzenia się skóry, nawilżania i odnowy skóry.

Metaterapia to terapia, którą może przeprowadzić specjalista kosmetologii i która stanowi jedyną szansę na zaoferowanie najnowszych technik poprawy wyglądu skóry w salonie kosmetycznym.

Metaterapia to unikalny zabieg z fantastycznymi rezultatami w zastosowaniu na:
  • Odmładzanie skóry
  • Poprawę wyglądu skóry
  • Nawilżanie
  • Odnowę
Metaterapia jest najbezpieczniejszą i najbardziej naturalną metodą w zakresie inwazyjnych zabiegów. Zaawansowane urządzenie cyfrowe, z precyzyjnym uchwytem, gwarantuje optymalne rezultaty bez ryzyka uszkodzenia skóry lub spowodowania blizn. Czołowi dermatolodzy na całym świecie uważają Metaterapię za skuteczny i bezpieczny zabieg.

Rezultaty?
Proces starzenia się skóry można znacząco spowolnić, a oznaki starzenia nawet widocznie zmniejszyć. Początkowo, naturalne procesy skóry należy stymulować i aktywować od wewnątrz, tak aby kolagen i elastyna były od nowa produkowane w skórze, a krążenie uległo poprawie. Dodatkowo, braki odpowiednich substancji w skórze należy uzupełnić poprzez zewnętrzne składniki aktywne.

Dlaczego Metaterapia działa?
1. Cofnij czas z Metaterapią Dermatude.
Skóra wykazuje pierwsze oznaki starzenia już od 25 roku życia . Skóra staje się cieńsza, pogarsza się krążenie krwi, a naturalna produkcja kolagenu i elastyny spowalnia, co powoduje, że skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Dodatkowo z powodu mniejszej liczby gruczołów łojowych znacznie zmniejsza się produkcja wydzieliny łojowej przez co skóra staje się o wiele bardziej sucha.

2. Sekret? Reaktywacja procesu produkcji kolagenu i elastyny
Metaterapia jest najbezpieczniejszą i najbardziej naturalną metodą w zakresie inwazyjnych zabiegów. Zaawansowane urządzenie cyfrowe, z precyzyjnym uchwytem, gwarantuje optymalne rezultaty bez ryzyka uszkodzenia skóry lub spowodowania blizn. Czołowi dermatolodzy na całym świecie uważają Metaterapię za skuteczny i bezpieczny zabieg

3. Rezultat? Młodsza i bardziej świeża skóra w całkowicie naturalny sposób.
Skóra staje się jędrniejsza i odzyskuje swoją elastyczność, drobne zmarszczki i linie stają się mniej widoczne, pory ulegają zmniejszeniu, a krążenie krwi jest dodatkowo stymulowane. Dzięki czemu ogólna kondycja skóry znacznie się poprawia. Metaterapia pomaga reaktywować to, co skóra utraciła z czasem poprzez cofnięcie zegara biologicznego w sposób 100% naturalny, nadając skórze i twarzy świeższy i młodszy wygląd.

Jak Metaterapia działa?
Ultracienkie igły wykonują bezbolesne, niewidoczne mikronakłucia w skórze. Końcówka igłowa (needle stamp) z 18 mikroigłami wykonuje tysiące mikronakłuć z prędkością 100 do 120 iniekcji na sekundę. Metaterapia charakteryzuje się podwójną funkcją aktywną, kontrolowane mikronakłuwanie aktywuje naturalną regenerację skóry i podaje odpowiednią ilość aktywnych składników do tej warstwy skóry, w której są one najbardziej aktywne.

Odpowiednia głębokość penetracji.
W zależności od pożądanego efektu można pracować z 18-punktowym modułem w zabiegach na twarz, szyję i dekolt. Końcówka igłowa z technologią Flex Head i zaokrągloną powierzchnią końcówki gwarantuje taką samą głębokość nakłuć dla wszystkich igieł niezależnie od nieregularnego kształtu skóry poddawanej zabiegowi.Do szczególnych zabiegów przeznaczony jest 9-punktowy głębokozmarszczkowy moduł igłowy, który niweluje głębokie zmarszczki, natomiast 7-punktowy moduł igłowy przeznaczony jest do niwelowania drobnych zmarszczek. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa i higieny wszystkie moduły igłowe są jednorazowego użytku. Membrana bezpieczeństwa wewnątrz modułów igłowych zapobiega zanieczyszczeniom.

Dla kogo jest Metaterapia?
W zależności od pożądanego efektu można pracować z 18-punktowym modułem w zabiegach na twarz, szyję i dekolt. Końcówka igłowa z technologią Flex Head i zaokrągloną powierzchnią końcówki gwarantuje taką samą głębokość nakłuć dla wszystkich igieł niezależnie od nieregularnego kształtu skóry poddawanej zabiegowi. Do szczególnych zabiegów przeznaczony jest 9-punktowy głębokozmarszczkowy moduł igłowy, który niweluje głębokie zmarszczki, natomiast 7-punktowy moduł igłowy przeznaczony jest do niwelowania drobnych zmarszczek. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa i higieny wszystkie moduły igłowe są jednorazowego użytku. Membrana bezpieczeństwa wewnątrz modułów igłowych zapobiega zanieczyszczeniom.

Zabieg
Krok 1: Ocena.
Specjalista Metaterapii Dermatude przeprowadza wywiad z Klientem i razem wypełniają Kartę Pacjetna konieczną do zdiagnozowania i przeprowadzenia zabiegów.

Krok 2: Zabiegi.

2.1 –Zabieg na twarz:
Zabieg na twarz może być wykonany na całą twarz, szyję, dekolt oraz określone partie w celu całościowego odmłodzenia skóry. Skóra będzie miała lepszą strukturę, mniejsze pory, większą jędrność, elastyczność i młody wygląd. Zabieg na twarz rozpoczyna się serią czterech cotygodniowych zabiegów. W okresie tej pierwszej serii zobaczysz znaczną poprawę wyglądu skóry. Następnie, częstotliwość zabiegów zmniejsza się do jednego zabiegu co dwa tygodnie lub czterech zabiegów rozłożonych w ciągu dwóch miesięcy. Jeżeli pożądany rezultat zostanie osiągnięty, wymagany jest okresowy zabieg podtrzymujący w celu utrzymania osiągniętego rezultatu. Zaraz po zabieg skóra może wykazywać lekkie zaczerwienienie, które zniknie po zastosowaniu maski Intense Restorer Masks. Klient może nałożyć makijaż już następnego dnia i wrócić do codziennych czynności bez żadnych ograniczeń.

2.2 –Zabieg na zmarszczki:
Dodatkowo do całościowej poprawy wyglądu skóry istnieje możliwość wykonania bardziej specyficznych zabiegów Metaterapii na większe i drobne zmarszczki. Przy użyciu specjalnej techniki i igieł skóra pod zmarszczką jest aktywowana, a tkanka łączna wypełnia zmarszczkę od wewnątrz. Ponownie, jest to w 100% naturalny proces, a skóra sama wypełnia zmarszczkę od wewnątrz. Nie są wstrzykiwane żadne wypełniacze, a nerwy mięśni nie są blokowane. Aby wesprzeć naturalny proces wykorzystuje się specjalne serum w celu uzyskania szybszego i lepszego rezultatu. Zabiegi na zmarszczki odbywają się w serii czterech do pięciu zabiegów i przeprowadzane są z przerwami dwóch tygodni pomiędzy zabiegami. Zaraz po zabiegu na zmarszczkach poddanych zabiegowi widoczne są czerwone linie, które znikają w ciągu kilku dni. Dzień po zabiegu można je przykryć makijażem i można powrócić do codziennych czynności bez żadnych ograniczeń.

Krok 3: Rezultaty.
Metaterapia rozpoczyna się serią czterech cotygodniowych zabiegów. W okresie tej pierwszej serii zabiegów zobaczysz znaczną poprawę wyglądu skóry. Liczbę zabiegów redukuje się następnie do jednego zabiegu co dwa tygodnie, t.j. cztery zabiegi w ciągu dwóch miesięcy. Po uzyskaniu pożądanego rezultatu, można go podtrzymać wykonując okresowe zabiegi.

Przegląd zabiegów
Możesz wybrać poprawę wyglądu skóry oraz zabieg przeciwzmarszczkowy na całą twarz, szyję i/lub dekolt, a także celowane zabiegi na konkretne partie i konkretne zmarszczki. Możliwe jest nawet połączenie zabiegów w ceku uzyskania najlepszych rezultatów.

Przy Metaterapii możesz wybrać spośród wielu zabiegów:
  • Pełny zabieg na twarz
  • Zabieg na zmarszczki
  • Zabieg na szyję
  • Zabieg na dekolt


Roller vs. Metaterapia
Roller z mikroigiełkami to walec z igłami, który rolowany jest po skórze. Powierzchnia wałka nie jest gładka i płaska, lecz posiada wypukłe i wklęsłe miejsca. Dlatego też, nie wszystkie igły wałka penetrują skórę na takiej samej głębokości. Innym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest siła przyciskania wałka. Przy zbyt dużym nacisku igły penetrują zbyt głęboko, co może powodować blizny i sztywność skóry. Przy zbyt małym nacisku iniekcje będą zbyt płytkie by miały odpowiedni skutek. Wałek z mikroigiełkami pozostawia także znacznie mniej mikronakłuć z powodu ograniczonej liczby igieł. Dodatkowo, nie ma możliwości użycia go do celowanego zabiegu na konkretne zmarszczki, a zamiast bardzo dokładnych nakłuć, system rolowania uszkadza skórę pozostawiając małe nacięcia w kształcie litery V.

Zaletą Metaterapii w porównaniu do rollera z mikroigiełkami jest to, że nie tylko aktywuje ona regenerację komórek, ale wprowadza także aktywne składniki do skóry w trakcie zabiegu, zanim skóra się zamknie. Co więcej, zabieg ten jest dużo dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Mikronakłucia pozwalają na dokładną kontrolę głębokości i odległości, i są wykonywane dużo gęściej. W ciągu sekundy na skórze powstaje nie mniej niż 1800 bezbolesnych nakłuć. Aktywne składniki wprowadzane są w czasie zabiegu. Metaterapia obejmuje także specjalne moduły do przeprowadzania zabiegu na określone zmarszczki.


Mezoterapia vs. Metaterapia
Głęboko działające zabiegi mają intensywny efekt i dają lepsze rezultaty niż zabiegi powierzchniowe. Mezoterapia to procedura wymagająca tylko jednej igły. Iniekcje z aktywnymi składnikami są wykonywane w konkretnych miejscach, ale gęstość i głębokość iniekcji nie jest kontrolowana. Z powodu większej odległości i ograniczonej liczby iniekcji Mezoterapia nie aktywuje naturalnej regeneracji komórek skóry. Nie aktywuje ona także produkcji kolagenu i elastyny.

Metaterapia należy do kategorii głębokich zabiegów i łączy wszystkie zalety rożnych zabiegów w jednej technice. Kolejnym bonusem Metaterapii jest to, że aplikacja aktywnych składników połączona jest z naturalną regeneracją komórek skóry. Cała skóra poddana jest bezbolesnemu zabiegowi przy użyciu 18 mikroigieł, które wprowadza się w skórę z dużą prędkością, wykonując średnio 1800 nakłuć na sekundę. Oznacza to, ze żaden fragment skóry nie pozostaje pominięty. Dzięki wielce precyzyjnej regulacji, Metaterapia zawsze dostaje się do odpowiednich warstw komórek skóry.